KERR'DEN SURİYE'DE GEÇİCİ ATEŞKES AÇIKLAMASI!
Hoşgeldiniz, Bugün 14.11.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Youtube
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
KERR'DEN SURİYE'DE GEÇİCİ ATEŞKES AÇIKLAMASI!

ABD ve Rusya, Suriye'de geçici ateşkes için uzlaşmaya hiç olmadığı kadar yaklaştı...

KERR'DEN SURİYE'DE GEÇİCİ ATEŞKES AÇIKLAMASI!
Habere Puan Ver : (6/10)
21 Şubat 2016, 13:45
  

ABD ve Rusya, Suriye'de geçici ateşkes için uzlaşmaya hiç olmadığı kadar yaklaştı. Açıklamayı Ürdün'ün başkenti Amman'daki ABD Dışişleri Bakanı John Kerry yaptı. Kerry, Obama ve Putin'in anlaşmaya son şeklini vereceklerini, ardından da geçici ateşkesin taraflarca uygulamaya konulacağını söyledi. Lavrov da Kerry'yi teyid etti.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye krizinde müzakerecilerin bugün şimdiye kadarkinden daha fazla ateşkese yaklaştıklarını söyledi.

Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüştüğünü belirten ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Suriye'de tarafların geçici ateşkesi için prensipte anlaşmaya vardıklarına inandığını söyledi.

Amman'da Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Judeh ile görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yapan Kerry, önümüzdeki günlerde ABD lideri Barack Obama ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in anlaşma şartlarının tamamlanması için görüşeceklerini belirtti. Kerry, "Obama ve Putin geçici anlaşmayı uygun olur olmaz ele alacaklar ve sonrasında da taraflarca uygulamaya konacak" dedi.

Kerry geçici ateşkes anlaşmasında "hala tamamlanması gereken ayrıntılar" olduğunu söyledi.

"Güvenlik Konseyi'nin terörist saydığı örgütlerin dışında tutulması"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'dan da konuyla ilgili açıklama geldi. Rusya'nın resmi haber ajansı RIA'ya konuşan Lavrov, ABD'li mevkidaşı Kerry ile Suriye'de ateşkesin koşullarını telefonla görüştüklerini açıkladı. Ateşkes şartlarını görüştüklerini belirten Rus Bakan, BM Güvenlik Konseyi'nin terörist olarak tanıdığı örgütlerin ateşkes şartlarının dışında tutulmasını ele aldıklarını söyledi.MİLLİYET

BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.


GÜNDEMDEKİ DİĞER HABERLER