Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
Ne strateji ama...

Ben böyle iki yüzlü bir medya mahallesi görmedim…

 

Gazze’de akan kanın durmasına sevineceklerine ,bölgesel güç iddiasında olan Türkiye’nin dolayısı ile hükümetin stratejik derinlikte boğulduğunu iddia ediyorlar.

Hatırlarsanız seçim öncesi hafta da birkaç kez  Obama’nın  Başbakan'ı aramasını da şahsiyetli ve tam bağımsız politika açısından manidar bulan bu güruh ,şimdi de bölgesel güç iddiasının hükümet açısından boşa çıktığından dem vuruyorlar.
 
Obama’nın , Mursi’yi ateşkes öncesi üç kez aradığı ve muhatap olarak Mısır'ı seçtiklerini ballandıra ballandıra anlatıyorlar.
Mursi ‘yi  daha düne kadar radikal bulan yazarlarımız bugün methiyeler düzüyorlar.
 
Pes doğrusu! Bu önemli şahsiyetler oturdukları baba saltanatı köşelerinden ağız birliği etmişçesine yaylım ateşi  içindeler.
 
İsrail ve Amerika ‘ya  en yüksek perdeden yapılan sözlü uyarılara bile burun kıvırıyorlar. Hatta ABD Dışişleri sözcüsünün ‘Tükürük savaşına girmeyeceğiz’ demesini bile Başbakan'a verilen bir ders olduğu noktasında birleşiyorlar. 
 
Tabi ki  bu durum ideolojik yaklaşım içinde olan köşe yazarlarının sadece  iki yüzlü bakış açısından ibaret.
 
Başbakan siyah derse, beyaz demeleri gerekiyor, beyaz derse ise hemen siyahta birleşmeleri gerekiyor.
 
Ben ne Başbakan'ı tanırım ne de ona methiyeler düzme alışkanlığı olan biriyim...
 
 
Eğer bu ülkenin Başbakan'ının akan kanın üzerinden iç siyaset malzemesi yaptığını düşünenler varsa  bende onlara akan kan üzerinden Başbakan'ı köşeye sıkıştırma rezaletini başarıyla yerine getirdiklerini düşünürüm.
 
Sağ duyusu olmayan sol duyulu bazı köşe yazarlarımız  ‘Türkiye devre dışı ‘ olmasını dillerine dolayarak Türkiye’nin Ateşkese olan katkısının Başbakanın çıkardığı gürültü içinde kaybolup gittiğini ve puanı toplayan tarafın mısır olduğunu belirtiyorlar.
 
Yok biz’ önde olmamız gerekirken Mısır önde olmuş ‘ türünden  mesnetsiz yazılarla akan kanın durmasından mutlu olduklarını söyleyemeyen duygu yoksunu insanlarla karşı karşıyayız.
 
Beyler obeğenmediğiniz Başbakan ,bu gürültüyü çıkarmasaydı siz ateşkesi rüyanızda görürdünüz.

Her fırsatta İsrail’in kendini savunma hakkını tekrarlayan Obama kararlı tutum karşısında yürütülen ateşkes mücadelesine kayıtsız kalamadı. 
Kızgınlığından olsa gerek  ilişkileri şimdilik Mısır üzerinden yürütmüş gibi görünse de kimse Türkiye’nin  tarihsel misyonunu yerine getiremediğini söyleyemez.
 
Hangi ülkeler bu vahşete tepki gösterdi?
İran mı? 
Suudi Arabistan mı? 
Avrupa Birliği mi ? 
Yoksa Birleşmiş Milletler mi?  
Söyleyin hangi ülkenin Başbakan'ı akan kanın durma sorumluluğunu üzerine aldı?
 
Eğer o gürültü çıkmasaydı binlerce insanın kanını bazı köşe yazarlarımız ekranlardan  sinmiş ve korkmuş bir şekilde , bananeci tavırla izlemeye devam ederlerdi.
 
Önemli olan Filistin Halkının kanın akmasını engellemekti gerisi ise teferruattır…
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi