Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
Faris barış umudu olur mu?

11 yaşında ki Faris, Şemdinli'deki hain saldırıda evinin önünde oynarken bomba yüklü bir aracın hedefi olmaktan kaçamadı!

 


Dünkü yazımda,  Türklerle Kürtlerin kaderini yazan biz olmadığımız için bu ayrılığı şiddet üzerinden arzulayan  hiçbir anlayışın başarılı olamayacağını herkes gibi farklı bir üslupla anlatmaya gayret ettim.
 
İşte bu kana doymayan kin tohumları, Türk ve Kürt ayrımı yapmaksızın 11 yaşındaki engelli Faris Demircan’ın babası Behran Demircan’ın yüreğine, koca bir kor ateş bırakmıştır.
 
Kürtlerin temsilcisi olduğu iddiasındaki bir parti milletvekili ise hangi yüzle taziye için o kapıya yöneldiğini anlamak gerçekten çok zor. Sözde acıyı paylaşmak isteyen milletvekili temsilcisi olduğu Kürt ailenin kapısından içeri giremiyor.
 
Emin olun bu şiddet böyle devam ederse bu malum parti bırakın Kürtleri temsil etmek, sokakta gezemeyecek duruma düşeceklerdir. Artık kendi tabanı en yüksek sesle homurdanmaya başlamıştır.
 
Bu ailenin nefretlerini kazandıkları gibi çevreleri ve akrabaları da bu nefret dilini kullanmaya başlayacaktır. Otuz senedir Kürt halkı bu terörden ne elde etmiştir artık bu halk bunları sorgulamaya başlamıştır.
 
İşte acılı babanın sözleri;  “Bir baba sokağa çıktığında oğlunu parçalanmış halde görüyor. Üstelik bu çocuk özürlü ve günahsız... Ailesi onunla imtihana tutulmuş. Bu babaya bu aileye bu acıyı yaşatan kim? “ diye soruyor ve ekliyor;  "Allah hakkımızı onlardan alır. Bu olaylarla bu milleti perişan ediyorlar. Zaten bunu yapanın dini vicdanı da yoktur."
 
Bu acılı babanın söylemleri bıkkınlık ve çaresizlikten  sığınacak kapıyı inancında görüyor ve bu acıyı yaşatanları Allah’a havale ediyor.
 
Diyarbakır Belediye Başkanı haykırıyor "Allah belanızı versin" diyor. Kibar görünümlü bu zat’ın acılı bir babanın haykırışına verecek bir cevabı yok.
Kullandığı şiddet dili, bu babanın evlat acısı yaşamasına neden olduğunun farkında değil midir?  
 
Bakalım bu babanın okuduğu beddualarla Allah kimin belasını verecek?  
Allah günahsız bir yavrunun ölümüne sebep olanların duasını mı kabul edecek yoksa  bu acıyı yaşayanların duasını mı kabul edecek?
 
Tarih  savaşları yazar ama kahramanları unutmaz!
Bu  barışı sağlayacak kim olursa olsun bu millet’in dualarına mazhar olur.
Yeter ki elini kandan ve candan çekecek birileri hareket etmeye başlasın. 
Yüreği yanmış bu milletin kollarında mutlaka yer bulacaktır.
Ve bu kin tohumlarını yüreğinde eritecektir.
Bundan kimse şüphe duymasın. 
 
 
 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi