Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
Sevgili Pelin Batu kurban neden yasaklansın?

Lafa geldi mi entelektüel geçinen insanların aslında nasıl da yasakçı bir zihniyete sahip olduklarını görmek lazım…

 

Neymiş efendim ‘Keşke Kurban kesmek yasaklansa, eğitime daha çok ihtiyacımız var…’ İçeride bulunan gazetecilerin fikir özgürlüğünden yargılanmasını haksızlık olarak nitelendiren bu güruh… (Kaldı ki, haksız her tutuklamaya karşı olduğum gibi)… Mesele Müslümanların inancına geldi mi yasaklansın diyerek özgürlük noktasında ki taraflı tutumlarını gözler önüne seriyor…Oysa ki, eğitimin önünü kurban eti kesmiyor veya tıkamıyor… Bu düşünce yaklaşımı Özgürlükçü bir yaklaşım olmadığı gibi, kendi yaşam koşullarında uygulamadığı bir dini vecibe, malum hanımefendide sıkıntı yaratıyor…

İnsanların dini inançları hiçbir şekilde tartışma konusu olmamalı… Bu kurban meselesi Müslümanların yılda bir kez yaptığı vecibe…  Bu vecibeden dolayı  kimse Pelin Batu’yu zorlamıyor. Peki, hanımefendi ne istiyor? Bir inancın hayati kuralının yasaklanmasını istiyor…

Ey değerli ve hanımefendi kardeşim, bu yıl boyu yediğin etler hangi tarladan yetiştiğini zannediyorsun?

Eğitim sorunu ve meselesi varsa konuşarak  çözülmüyor… İcraat gerektiren ve siyasilerin müdahil olması gereken bir konu… Kaldı ki, her yıl toplanan kurban derileri vasıtası ile kaç fakir aile çocuğu okutuluyor biliyor musun? 

Dünya üzerinde bulunan bütün Müslümanların kestiği kurban etleri, O çağdaş ve modern diye tanımladığın ülkelerin sömürgesi altında inim inim inlemiş Afrika’da, kaç çocuğun hasretle beklediği bir değerli besini ancak kurban ayında tattığını biliyor musun?

Nereden bileceksin sana aklı başında hiç kimse yanıt vermeye lüzum görmemiş ki bu iş bana kalmış…Allah  hem seni hem de beni Affetsin?

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi