Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Hayri Altay Hayri Altay
HAYRİ 'ALTAY'LA EN TREND'LER KÖŞESİ: TARİHİ MERKEZ EFENDİ KÖFTECİSİTARİHİ MERKEZ EFENDİ KÖFTECİSİ RAHMİ USTA 1962

Yıl 1962 İnegöl’de köfteci olan babası İsmet Bey’in oğlu Rahmi Usta İstanbul Merkezefendi’de ilk tarihi Merkezefendi Köftecisi’ni İstanbul’luların damak tadına sundu. Rahmi Usta’nın Merkezefendi Köfteci’si küçük ve salaş bir dükkandı.

Köfte, piyaz ve yanında el yapımı ayran içebilmek için insanlar yıllarca sırada beklerlerdi. 2 sene önce rahmetli olan Rahmi Usta işi çocukları gibi olan damatları Mehmet ve Ayhan Bey’e devretti.

Mehmet ve Ayhan Bey vizyonları iyi insanlar , işlerini severek sahiplenmişler.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın ; Tarihi Merkezefendi Köftecisinin ve Merkezefendi Türbesi’nin yoğun ziyaretçi almasından dolayı yepyeni bir restorasyon çalışması yaparak çevreyi pırıl pırıl bir hale getirmiştir. Tarihi Merkezefendi Köftecisi Rahmi Usta’nın yeride şimdiki 200 kişilik mekanına kavuşmuştur.

İşletme tertemiz ve şahane bir dekorasyona sahiptir. 50 yılı aşkın , gelen köftenin damak tadını zaten anlatmaya gerek yoktur. Bu işletmenin namından ve şatışlarından dolayı tabiî ki etrafa başka köftecilerde açılmıştır. Ama lezzeti iyi bilenler Rahmi Usta’yı her zaman ayrı bir yere koyarlar. Rahmi Usta’nın bu yeni yerinden başka Başakşehir’de de bir yeri vardır.

İstanbul’da başka şube düşünmüyorlar.

Mehmet ve Ayhan Bey’in yoğun gelen talepler üzerine İzmir, Ankara ve Antalya’da şube düşünceleri ve projeleri var. Bir köfte ancak bu kadar güzel bir yerde güzel lezzetle burada yenilebilir. Tavsiye ediyorum.

Tarihi Merkezefendi Köftecisi Rahmi Usta’ya bundan sonra ki işletmeye hayatlarında başarılar dilerim.
 

'Bazen iyi bir işletmeden kötü bir hizmet alabilirsiniz,ama kötü bir işletmeden asla ama asla iyi bir  hizmet alamazsınız.''

HAYRİ ALTAY

*********************************************

Tarihi Merkezefendi Köftecisi Rahmi Usta

Merkezefendi Mahallesi, Merkez Efendi Caddesi, No 53, Zeytinburnu, İstanbul
Merkezefendi : Tel: 90 212 546 76 80

*********************************************

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi