Hoşgeldiniz, Bugün 14.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Hayri Altay Hayri Altay
HAYRİ ALTAY'LA 'EN TREND'LER KÖŞESİ: 'THE GALLIARD'THE GALLİARD

2013 Aralık ayında kurulan 'THE GALLİARD' Türkiye’nin bir Batı Akdeniz restoranı ve bar konseptli bir işletmedir. İşletme sahibi pırıl pırıl, vizyonu çok geniş 30 yaşında gencecik bir insan, Sayın Ahmet Uras’tır.

İşletmeciliği ise öyle bir insan yapıyor ki Sayın 'Ersin Süzer' yemek-eğlence-turizm sektörünün duayenlerindendir. 

Sayın Süzer’in bildiğim en önemli özelliği misafir memnuniyetini ve kaliteyi her zaman önde götüren bir insandır. Kısaca Sayın Süzer’i  Google’a yazın ve görün derim. 

Gelelim işletmeye..

İşletme Etiler Nispetiye Caddesi üzerinde 2 katlı o kadar şık ve zarif döşenmiş bir mekan ki görmeniz lazım derim. İşletmeye kış bahçeli bir alandan giriliyor. Girer girmez hemen barın olduğu salonda sadece Perşembe günleri canlı müzik oluyor. Giriş katın olduğu yerde 2 kav bulunmaktadır. Bununla beraber iç tarafta çok şık bir restoran bulunmaktadır. 2. Katta ise çok özel misafirlerin ağırlandığı takriben 50 kişilik bir salon daha bulunmaktadır. 2.katın bir özelliği ise Ana Kav’ın olduğu yerdir. Türkiye’de 900’ü aşkın şarabın  bulunduğu belkide tek kavdır.  

O kadar vizyon sahibi bir işletme ki bugün yazımın çıktığ Salı ve Çarşamba günü dünyanın en büyük cheflerinden olan 2 Michelin yıldızlı 'Chef Walter Eynard'ın sunumları ile THE GALLİARD’ın misafirlerini ağırlayacaktır. 

Böyle bir chef Türkiye’ye getirilir de eğer o sunumları kaçırırsanız çok pişman olursunuz diye düşünüyorum. The Galliard’ın esas chefi ise Turgut Chef. Bu kadar mı başarılı bir chef olur. Muhakkak lezzetlerini tadın, sunumlarını görün. Salon müdürlerinden Kenancan Bey de sizi evinizde ağırlar gibi bir hizmet veriyor ki özel olduğunuzu resmen hissediyorsunuz. 

Ersin Süzer Beyefendi’nin tüm ekibi birbirinden kaliteli insanlardan oluşuyor. The Galliard’a da bu yakışır zaten. Farklı bir ortam,farklı lezzetler arıyorsanız gidin görün derim. 

Böyle işletme yok gibi azlardandır. The Galliard ailesine bundan sonraki işletme hayatlarında başarılar diliyorum.

‘’ Bazen iyi bir işletmeden kötü bir hizmet alabilirsiniz. Ama kötü bir işletmeden asla ama asla iyi bir hizmet alamazsınız.’’

Hayri ALTAY

 

The GALLIARD

Adres: Nispetiye Caddesi, 34337 İstanbul

Telefon:444 0 233

 

http://instagram.com/hayrialtayy

https://www.facebook.com/hayrialtayy

https://twitter.com/hayrialtay

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi