Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
SUSMAK BAZEN ÇOK ŞEY ANLATIR!

endogruhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Cebrail Mungan yazıyor...

Niçin beceremiyoruz? Niçin sadece susarak gözyaşı dökmüyoruz? Ve neden hunharca katledilmiş bir insanın dinini ırkını ve mezhebini sorguluyoruz? Oysa caniler, hunharca katlettiği Özgecan kardeşimizin sadece cinsel kimliğini hedef almışlardı...

 

Toplumdaki büyük infiali sadece siyasi hesaplara kurban etmenin kurnazlığına neden bildiğimiz halde düşeriz? Ülkede kaos yaratmanın fırsatçılığına vahşice öldürülmüş körpe bedeni niçin alet etmek isterler? Niçin ortak acılarda suçluluk psikolojisine kapılıyor insan, anlamakta zorlanıyorum? Neden ölen kardeşimizin annesi ve babasının içinde bulunduğu ağır yükün empatisini taşımıyoruz?

 

Niçin bir insan vahşete kurban gittikten sonra insani duyarlılıklar, siyasi ve mezhepsel kaygılara yerini terk ediyor? Bu ölü sevicilik neden?

Bahçelievler'de tessetürlü 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Fatma Nur Çelik’in tecavüz edilip öldürülmesiyle Özgecan'ın uğradığı vahşet arasında benim için zerre kadar fark yoktur. Ancak siyasilerin vahşet sahibi katillerin geride bıraktığı beden üzerinden beslenmesi, sırtlanların leş üzerinden beslenmesinden daha alçakça göründüğünü söyleyebilirim.

 

İkisi arasında Alevi- Sunni davasına çanak tutan kim varsa namussuzdur! Kim bu katliamı bir ayrım vesilesi gibi görüyorsa o kişi haindir. Tecavüzü gerçekleştiren alçakların mini etek ve tessetür ayrımı gözettiğini düşünen odakların emelleri, bir kez daha kursaklarında kalmış ve Özgecan’ın babasının yüksek fıtratına mahkum olmuşlardır...

 

Elbette herkesin siyasi fikri ve dini bir yaşam çizgisi vardır. Ama ölüm, tüm bu çizgileri ortadan kaldıran gerçek bir kaderdir. Hele de hunharca tecavüzün bir sonucu ise orada matem vardır. Başka hiçbir hesap yoktur ve olmamalıdır.

 

Bazen sessiz bir eylem, çok konuşmaktan daha etkilidir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi