Hoşgeldiniz, Bugün 13.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Hayri Altay Hayri Altay
HAYRİ ALTAY'LA 'EN TREND'LER KÖŞESİ! İLK DURAK GÜRKAN ŞEF

“BAZEN İYİ BİR İŞLETMEDEN KÖTÜ BİR HİZMET ALABİLİRSİNİZ FAKAT KÖTÜ BİR İŞLETMEDEN ASLA AMA ASLA İYİ BİR HİZMET ALAMAZSINIZ.”

Hoşgeldiniz Efendim diyerek ilk yazıma EN DOĞRU HABER'DE başlamış bulunuyorum.
 
Bir sanayici ve iş adamı olarak işimin gereği sürekli seyahat halinde oluyorum. Bu seyahatlerim yurt içi ve yurt dışı olarak süreklilik arzediyor. İşimi severek yaptığım içinde sürekli yenilikler peşinde koşturuyorum.
 
İş hayatımda 25 yılımı doldurdum çok şükür. Neler yaptım, neleri hayata geçirdim bunları zamanla paylaşacağım. Tabi ki sizlerde beni tanıma sürecinde bunları göreceksiniz. 
 
Yaptığım iş müşteri memnuniyeti olduğu için sürekli restaurant işletmeciliği ve konaklama sektörü ile iç içeyim. İstanbul’da takriben  400 A Plus Restaurant, Cafe ve Otel Zinciri ile çalışmaktayım. 
 
Buda beni çalıştığım işletmelerin vizyonunu, hedeflerini, lezzetlerini ve misafirlerine bakış açılarını görmeme ve tanımama vesile oldu. Hangi işletme hangi alanda ne ile önde, hangi vasfı ile A Plus olma yolunda ilerlemiş ve başarmış bunları yerinde görüyorum. Birçok işletme ise benim bu işimden dolayı sürekli başarıda rekabet halinde oldukları diğer firmalar hakkında benden bilgi istişaresi yapıyorlar.
 
Bir çok işletmenin yenilikçi yapılarında roller aldım ve A Plus bir işletme nasıl olur neler yapmalı bunları birebir yerlerinde görerek bilgi dağarcığımı geliştirdim. İşte bu noktada bu bilgilerimi çoğu çalıştığım firmaları sizlere yazarak tanıtma fırsatı bulacağım. 
 
Hangi işletme hangi vasfı ile iyi , hangi özelliği ile başarılı , hangi yönü ile önde bunları paylaşacağım. Olumlu olmayan hiçbir işletmeyi  hatır için ,para için asla yazmayacağım. 
 
Eğer olumlu olmayan bir işletmeyi yazarsam bu benim kendime ve bana inanan sevenlerime ihanet olur. Adaletim en sevdiğim yönlerimdendir. Tabiki yazdığım işletmelere eksik oldukları yerlerde olması gerekenleri yazılarım içerisinde naif bir dille bilgilendireceğim. 
 
Sizlerde bu işletmelerde bunları zaten giderek, görerek , tadarak ve konuk olarak yaşayacaksınız.
 
Bu firmaları tanıtma yazılarımdan önce ilk sözüm şudur :
 
Kesinlikle müşterilerinizi-misafirlerinizi-konuklarınızı size para getirecek insanlar gibi görmeyiniz.
 
1- İşinizi severek yapacaksınız.
 
2- Müşteri memnuniyeti ilk hedefiniz olucak.
 
3- Sürekli vizyonunuzu yenilikçi tutarak çağa ayak uyduracaksınız.
 
4- Kesinlikle ucuza kaçarak müşterinizin bunu hissetmeyeceğini düşünmeyeceksiniz.
 
5- Her zaman kendinizi kendi işletmenizde görerek işletme misafiri olarak hareket edeceksiniz.
 
6- Hijyen-hijyen-hijyen 
 
7- İşletmeniz ve işletme çalışanlarınız güleryüzlü olacak .
 
Bunun gibi diğer tespit ve bilgilerimi her yazımda sizlerle paylaşacağım.
 
“BAZEN İYİ BİR İŞLETMEDEN KÖTÜ BİR HİZMET ALABİLİRSİNİZ FAKAT KÖTÜ BİR İŞLETMEDEN ASLA AMA ASLA İYİ BİR HİZMET ALAMAZSINIZ.” 
 
 

 

GÜRKAN ŞEF 
 
 
SAYIN GÜRKAN TOPÇU  gencecik işinin aşığı bir şef. Tüm Türkiye’de başlayan steak house akımının başarılı yüzü. Henüz 29 yaşında ve idealleri olan bir insan.
 
Kasap okulu projesi çok ilginç ve ince bir düşünce. Müşteri değil misafir kavramını içine sindiren bir işletmeci. İşletmesinde tüm kontrol kendisinde.
 
Her misafire siparişi kendisinin takdim etmesi ayrı bir incelik. Çok geniş bir et menüsüne sahip bir insan. Hele birde bir ilik suyu varki hiç sormayın. 
 
Tam bir vitamin ve şifa kaynağı. 72 saat ateşte değişik sebze ve baharatlarla kaynatılıp misafire sunum şekli ile bir harika. Boşuna dememişler ETİN JÖNÜ diye. Hem fiziksel hem ruhi bu ünvanı layıkıyla taşıyan bir genç işletmeci GÜRKAN TOPÇU.
 
Nişantaşı’nda ki şu anki mekanın küçük geleceğini görenlerdenim. İlla ki şube sayısı artacaktır. Kendisine işletme hayatında başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.
 

HAYRİ ALTAY

http://instagram.com/hayrialtayy

https://www.facebook.com/hayrialtayy

https://twitter.com/hayrialtay

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi