Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
PARİS SALDIRISI VE GERÇEKLER...

En Doğru Haber Genel Yayın Yönetmeni Cebrail Mungan'ın son yazısı...

 
11 Eylül Dünya Ticaret Merkezi'ne düzenlenen bu saldırılar kimine göre bir projenin halkasıydı, kimine göre de İslam coğrafyası üzerinde hesaplanan kirli oyunların miladıydı. Sorumlu yayıncılıktan uzak ırkçı ve önyargılı yayınlar, İslamı ve terörizmi iç içe göstererek tüm Müslümanları zan altında bıraktı. Bu kesinlikle bilinçli bir operasyondur.
 
Müslümanlara karşı özelde ise  İslami hareketlere karşı duyulan güvensizlik derinden derine radikal söylemler geliştirerek İslamifobi yani İslam korkusuna dönüştürüldü.
 
Dünya devi medya şirketlerinin Müslümanları her fırsatta kirli sakallı, hirpani görünüşlü, elinde bıçak insan kesen ya da silahlı caniler gibi göstererek İslam coğrafyasında yapılacak tüm operasyonları da neredeyse meşru gösterdiler. Oysa 300 bin Suriyeli öldürülürken ses çıkarmayan Batı ülkeleri, aynı çifte standardı bu kez Mısır'da gösterdi. Adeviye Meydanı'nda takır takır keskin nişancıların hedefi haline gelen Müslümanlar dünya medyasında yer almadı desek abartmış olmayız. Oysa demokrasi havarisi geçinen medeni dünya, Müslüman kanı söz konusu olunca sessiz kalmayı tercih ediyordu. Filistin'de sahilde oynayan çocukları katleden İsrail’i kınamaktan öteye gitmeyen dünya, hala Paris benzeri baskınların faturalarını İslam dünyasına kesmenin derdinde…
 
İslam gibi bir değeri ağza almaya layık olmayan ben, bile bu oynanan oyundan zerre kadar kuşkum yok. Hinduların diri diri Müslüman katlettiği ve eziyet ettiği bu insanlara hiçbir dünya medyasında gram haber değeri verilmedi.
 
Türkiye ve İslam ülkeleri peş peşe en yetkili ağızlardan istedikleri kadar  “İslam’ın ruhunda terör ve terörizm yok” desin. Çünkü bilerek ve isteyerek İslam karşıtlığını pompalamaya devam edecekler. Ortadoğu onların istediği şekle gelene kadar bu alçakça oyunlar oynanmaya devam edecektir.
 
“Kara çarşaflı, çember sakallı, elinde silah resmi” artık tüm dünyanın algısına yerleştirilmiş durumda… Bu kamuoyu algısı ile Filistin, Mısır, Suriye, Irak kan gölüne dönerken dünyanın hiçbir yerinde gık çıkmıyor ve plan çok güzel işliyor…
 
Ama ister inanın ve ister inanmayın suçsuz bir insanı katleden kim olursa olsun mutlak Yaradan önünde hesap verecektir.
 
Bu suikast bize şunu anlatıyor tek kelimeyle…
 
Fransa’nın Başkenti Paris’te haftalık karikatür dergisi Charlie Hepdo’nun binasına düzenlenen silahlı saldırı yeterince soğuk kanlı ve profesyonelce işlendiği açık ve nettir... Avrupa’nın kalbinde bu cinayetleri ancak gizli istihbarat elemanları bu kadar net ve çalışılmış biçimde gerçekleştirebilir.
 
Anlayacağınız bir dilde konuşuyorum. Fransa meclisi iktidardaki sosyalist parti milletvekillerinin sunduğu, Filistin’i devlet olarak tanıması hangi dünya ülkesini rahatsız eder acaba? On puanlık uzman sorusu? Bilin bakalım!..
Zaten “Müslümanların değerlerini hiçe sayan bir dergi” bahanesi ortada dururken bir taşla iki kuş vurulamaz mı, ne dersiniz?
YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi