Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
DEMOKRASİDEN TERÖRE...Bir ülkede seçilmiş insanları mutlak al aşağı edersiniz. Ama bunun şekli illegal yöntemler olmamalı ki bu yollara girdiniz mi her görüş ve fikir seçim sandığını bırakır kendi ideolojisini iktidara getirmek için kanlı yollara baş vurur...

Türkiye ne kaybettiyse terörden ve darbelerden kaybetmiştir.

Dünyanın her yerinde siyasi partiler halktan aldığı oy oranı ile temsil edilmektedir. Çoğunluğun esas olduğu yönetim biçimine, ister kabul edin ister etmeyin buna her yerde 'Demokrasi' deniyor… 

Ya efendim Muhalefet'in oyları ne olacak deniyor… Niye başa gelen iktidar muhalif olan halkı boğazlamıyor ki…Yapılan yatırımların (Hastane,otoban,köprü,Savunma sanayi,metro ağı,milli refah,tarım,havaalanları,ekonomik veriler vb.) bir çoğunu toplumun yüzde doksanı faydalanıyorken bunun çoğunluk veya muhalif olması neyi hangi nokta da rahatsız ediyor peki?

Hemen söyleyeyim ideolojik noktada...Çünkü kendi fikrinin esiri olmuş insanlar bütün Dünya, Türkiye gelişiyor ve büyüyor dese de siz bu körlere hiç bir şey anlatamazsınız. Çünkü derin haset, kıskançlık ve tutulduğu ideolojik hastalık ülkeyi yaksa da umurunda değil.Dünya baronlarının emriyle ülkeyi ateşe verecek çok satılmış insanda maalesef mevcut.

Tıpkı bir çok gazeteci geçinen sözde Aydın görünen insanların terör olaylarından medet umması ise şerefsizliğin daniskası… O öldürülen ve şehit edilen polisin kanı üzerinden ahkam kesenlerin bombanın pimini çekmesine gerek yok çünkü çekecek örgüt mensuplarını cesaretlendirmesi yeterli.

Bütün siyasi argümanları ile halkı inandıramayanların terörden medet ummaları halk tarafından zaten azınlıkta olan inandırıcılıklarını da iyice kaybetmelerine sebep olmaktadır.

İnandığın argümanı halka anlatamayıp halkı korkuyla ikna edeceğini düşünüyorsan yanılıyorsun…

 
YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi