Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
İnsanlık Nereye Gidiyor?

Çocukların ve kadınların acımasızca katledildiği bir dünyada kılını dahi kıpırdatmayan insanlık nereye gidiyor?

Çocukların ve kadınların acımasızca katledildiği bir dünyada kılını dahi kıpırdatmayan insanlık nereye gidiyor?
 
Katranlaşan ve acımasızlaşan insanların bu merhametsiz tavrı insanlığı nasıl bir sıkıntının içine sürüklemektedir? Keskin nişancıların, hayvan avlar gibi insanları katletmesine dünya hangi gerekçeyle sessiz kalmaya devam edecek? Bosna'da binlerce insanın hunharca ölümünü seyredenlerin Mısır’a ve Suriye’ye hiçbir tepki vermemeleri alışkın olduğumuz bir durum değil mi?
 
İnsan katledilmesi artık haberlerin birinci ve ana gündem maddesi olmaktan çıkmış durumda çünkü artık her şey bu dünyaya normal geliyor. Aslında ölenlerin kimlikleriyle ait olduğu dini inancı  ve yaşadığı ülkenin orjini, medyada ne kadar yer alacağının göstergesi değil mi?
 
Afrika'da nesli tükenmekte olan hayvanlara gösterilen çabanın, açlıktan ölen insanlara gösterilmediği gerçeği önümüzde durmuyor mu? 
 
Tabii bu söylemlerim başka bir yöne çekilmemeli. Derdini izah edemeyen hayvanların mutlak korunmaya ihtiyacı vardır ancak feryatlarını dünyaya duyurmaya çalışan ve katledilen insanlığın çığlıklarına kimler koşacak? Derdini avazı çıktığı kadar izah eden insanlığa kimler el uzatacak? Beyazbalinaların karaya oturmuş bedenleri için seferber olabilen dünya, maalesef çocukların kanlı bedenlerine ses vermiyor...
 
Eğer insanlık yardımlaşma duygusunu sadece kendi politikalarına uygunluk derecesine göre belirliyorsa, unutulmasın ki ibrenin onlara döneceği gün yakındır.
 
Hayvan severlerin merhameti katledilen çocukların ve kadınların feryadına imdat olmuyorsa duyguların da hayvanlaştığını söyleyebiliriz. Hatta hayvandan daha aşağılaştığı gerçeğine yakın olduğumuzu iddia edebiliriz...
YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi