Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
Cebrail Mungan'dan Bekir Coşkun'a yanıt!..

İşte Endogruhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Cebrail Mungan'ın Bekir Coşkun'a yanıtı...

Eğer sen bu kurbanın gerekçesini bilseydin Allah'a şükür ederdin.."Çok şükür ki evlatlarımı kurban etmekten kurtuldum"derdin..Buna sevin..Eğer Hz İsmail kurban edilseydi ve Allah cc böyle bir olayı kabul etseydi ne olurdu?..Ama yaratan Hz İbrahimin bu sadakatine bir koç ile karşılık verdi...İşte Allah'a olan sadakatin vardığı noktaya Hz İbrahim denir...Bizlerde bu sadakate Temsili olarak Kurbanlarımızla yanıt veriyoruz...Bunu hayvan katliamı gören insanların bayramdan önce yediği Et'lerin hangi tarlada yetiştiğini merak ediyoruz...Eşe dosta vede dünyanın her tarafına dağıtılan bu Et'ler binlerce fakirin yüzünü güldürüyor...Bu dağıtılan Et'ler hangi dînin mensubu olursa olsun bir rahmet olarak tüm dünyaya ulaşıyor...Bunu hayvan katliamı görenlerin kendi ruh dünyasındaki sinsi din düşmanlığını görmelerini tavsiye ediyorum..Yılbaşında hindi kesimine kuş katliamı diyemenlerin maksadı bellidir...kaldı ki her dinin ibadet biçimi kendini ilgilendirir...Şimdi Bekir çoşkun denen zavallıya benim bir yanıtım olacak ...Dua etki Bekircim seni kurban etmemişlerde yerine Koçlar kurban ediliyor...Yoksa biz senin zehir akan dilini hiç bilmeyecektik...

 

BEKİR COŞKUN'UN TEPKİ TOPLAYAN KURBAN BAYRAMI YAZISI

 
Cumhuriyet Gazetesi'nin ulusalcı kalemlerinden Bekir Coşkun, dini hassasiyet taşıyan okurları kızdıracak bir yazıya daha imza attı.
 
"KURBAN KESMEYİ İBADET SANANLAR"
 
Yazılarının hemen hepsinde Başbakan Erdoğan ve Gül'ü eleştiri konusu yapan yazar, dindar insanların hassasiyetlerini de hiçe sayarak Kurban Bayramı'nda kurban kesmeyi eleştirdi. Coşkun "Siz de bir canlıyı yatırıp kesmenin "ibadet" olduğuna inanıyorsanız... Allah kabul etsin" dedi.
 
Bekır Coşkun'un bu yazısı sosyal medyada da tepki topladı. İşte yazının o bölümleri;
Unutmayın, derisi cemaatedir...
 
Eskiden o derilerle Türk Hava Kurumu, genç pilotlar yetiştirip, uçak modelleri geliştirip, eğitim uçakları uçururdu...
Binlerce pilot yetiştirildi bugüne kadar...
 
Siz de bir canlıyı yatırıp kesmenin "ibadet" olduğuna inanıyorsanız...
Allah kabul etsin...

 
Çocuklar görmesin ama...
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi