Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
Gemide kaptanlar değişir ama gemi batarsa başka Türkiye yok…Gemide kaptanlar değişir ama gemi batarsa başka Türkiye yok…


Ne olursa olsun bir ülkede herhangi bir mecrada başlayan yangın zamanında müdahale ile söndürülmezse O alevin saracağı ve sıçrayacağı mecrayı tahmin bile edemezsiniz.

Kaldı ki; böyle psikolojik olayları kullanmak isteyen istihbarat örgütleri haklı bir protestoyu bile amacından saptırmayı çok iyi bilirler.

Esas duyarlılık ise, o ülkenin iktidarı ve muhalefetinin alacağı tedbir, söz ve eylemlerdir. Galeyana gelmiş insanları tahrik etmenin, ülke ve de vatan severlik tanımına uygun düşmediğini iyi görmek lazım.

Yeter ki iktidarı köşeye sıkıştıralım o ülkenin kazanımları da hiç önemli değil; ülke yanarsa yansın derseniz bu yaptığınız demokratik bir eylem olmaktan çok insanları tahrik ederek “sokak sokak ve de mahalle mahalle direnişe çağırmanın adı terör eylemlerine zemin hazırlamak olduğunu iyi görmek lazım.

Terör yüzünden kaybettiğimiz 40 bin insanımıza 30 yıldır sağır olan iki yüzlü dış basının “Gezi “ eylemlerine verdiği desteği iyi tahlil etmek lazım…Reyhanlı saldırısına ses vermeyen ülkelerin bugün çevreci kesilmeleri de bir O kadar manidardır.

Evet… Eylem ve protesto bir demokratik haktır... Ancak, şiddet elinizdeki bu hakkı alır ve sizi bir anda terörize eder.

Ama siz eylemleri demokratik yollardan gelmiş bir iktidarı aşağıya indirme talebi olarak düşünüp bütün ülkenin ekonomik kazanımlarını yerle bir etmek adına yapıyorsanız bu haklı bir talep değildir.Yarın senin destek verdiğin parti iktidar olursa indirdiğin partinin eylemcileri de seni alaşağı etmek için uğraşacaktır bunu böyle bil..

Bunu engellemenin yolu sandıktan çıkan iradeyi tüm ülkenin farklı kesimlerinin iradesi olmadığını görmek ve sana oy vermeyenin düşüncelerine saygı duyarak ortak yönetim modeli oluşturmak olmalı. Büyük projeler halkın görüşüne baş vurularak da yapılır. İnatlaşarak uzlaşma kültürünü reddederek gerçekleştirmek gerilimin ana nedeni olacağını bilmek lazım.

Ne demişler tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır. Bu sadece iktidar için değil muhalefetin de düsturu olmalı. Milli bir meselede bile bunu siyaset malzemesi yapanları bu ülke insanı unutmaz.. Kan ve göz yaşını fırsat bilenlere sağ duyulu insanlar prim vermeyecektir.

Milli meselelerde seçmenini sık sık uyararak kargaşa ortamından uzak tutan Sayın Devlet Bahçeli’nin tutumunu alkışlıyorum.1980 Eylül’ünden ders çıkaran MHP tabanı, Devlet Bahçeli sayesinde ülkenin kazanımlarını yok edecek hiçbir eylemde yer almayarak fazlasıyla duyarlı davranmıştır.Sayın Bahçeli’ye minnet borçluyuz.

Türkiye bir kez daha ciddi bir samimiyet testinden geçmiştir. Gerek İktidar gerekse de Muhalefet partilerinin tutumu belleklerimize kazınmıştır.

Eyvah rüzgar terse döndü diyenlerin de yaptıklarını not ettik.Yangını körükleyen sanatçıları da çok iyi tanıdık. Sözüm elbette gezi parkına gidenlere değil, takipçilerini sosyal medyada tahrik edenlere...

Bazı köşe yazarlarının elinde koca bir benzin bidonu ile yaptıkları hizmetlere de şahit olduk.

Kapımın önünde tava tencere çalarak sırf inancımdan ötürü beni tahrik eden komşularım var diyen arkadaşlarımın serzenişine de üzülerek tanık oldum.Kısaca kargaşa ortamında kime güveneceğimizi tespit ettik.

Provakatörlerin bazen yazar bazen sanatçı bazen politikacı olabileceğini de üzülerek gördük.

Ülke menfaati adına sukunet ve itidal çağrısı yapanlar çok azdı… Hem de en çok ihtiyacımızın olduğu bir günde. Unutmayın iktidarlar gelir geçer ama Bu ülke giderse çok pişman olmanın bir anlamı kalmaz.

Bu gemi yanarsa hepimiz yanarız. Bu gemi yol alırsa hepimiz ilerleriz.

GEMİDE KAPTANLAR DEĞİŞİR AMA GEMİ BATARSA BAŞKA TÜRKİYE YOK…
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi