Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
İslam dini ile Atatürk birbirinin karşıtı mıdır?

İslam dini ile Atatürk birbirinin karşıtı mıdır?

Bir ülke için mücadele vermiş bir insanı ve hatta  canlarını şehitlik mertebesi uğruna  vermekten çekinmeyen kahraman Mehmetçiğin unutulmaz kumandanlarından biri olan Atatatürk’ü sürekli laiklik kavramı içinde dinsizlikle suçlamalarını içime sindiremiyorum...

Öyle ki; sahte ve iki yüzlü söylemleriyle ortada dolaşan bazı rahatsız kesimin, ideolojik saplantılarıyla Atatürkçülük kavramı içinde kendilerine sinsi bir propaganda alanı yaratan bu sülüklerin, Mustafa Kemal Atatürk’ü İslam düşmanı gibi sunmalarını, onun hatırasına yapılmış alçak bir saldırı olarak nitelendiriyorum...

Onun ölümünden sonra Türk parasından resimlerini kaldırtan anlayışın, Atatürk kelimesi ardına enjekte edilmiş yeni bir senaryonun sahneye sürülmüş halini 74 yıldır izliyoruz ve bu kirli oyunları halk da ibretle görmektedir.

Osmanlı İmparatorluğu'na burun kıvıran soy inkarcılarının, Mustafa Kemal gibi bir kumandanın yetişmesinde İslam kültürü ve askeri eğitim anlayışını neden göz ardı etmek istediklerini daha iyi anlıyorum? Eğer ortada bir askeri deha varsa, bu başarı hikayesinde Osmanlı İmparatorluğu'nun eğitim sisteminin hiçbir katkısı olmadığını söylemek mümkün müdür? Atatürk’ü gökten zembille inmiş kurtarıcı ve kutsanmış deha olarak lanse edenlerin Osmanlı'nın en zor döneminde ektiği tohumun demlenip mayalanmış hali olarak kıyaslanmaması bir tesadüf müdür, yoksa bilinçli bir propaganda mıdır?

Mayasında İslam hamuru olan bir kumandanın hataları olabilir ve hatta günahları da olabilir ama onun dinsizlikle itham etmelerini insafsızlık olarak değerlendiriyorum...

Türkiye Cumhuriyeti'nin 1924 yılında yapılan ilk anayasasına 'Devletin dini İslam'dır ibaresi koyduran bir insana dinsiz muamelesi yapanlarda insaf yoktur. Genel Kurmay Başkanlığı, Atatürk’ün her yıl yeni bir fotoğrafını ortaya çıkarmaktadır... Merak ediyorum, Mustafa Kemal Atatürk’ün  -var olduğunu bildiğim- namaz kıldığı bir resmini neden yayınlanmıyor.Yoksa Atatürk’ün bu nitelikteki resimleri birilerini rahatsız mı ediyor?

Allah Allah nidalarıyla düşmana kök salan Mehmetçiğin şanlı komutanı, yoksa bir dinsiz miydi? Birçok gezisinde Atatürk’ün  eşi olan Latife Hanım'ın kara çarşaflı görüntüleri bizim sözde laik kesimi rahatsız mı ediyor?

Ellerini dua için semaya açan Atatürk resimleri neden ideolojik kesimleri rahatsız ediyor? Her fırsatta laikliği bir din, Atatürk’ü o anlayışın peygamberi ve de anıtkabiri, Kabe gibi görenlerin yaptığı insafsızlığı Atatürk’e fatura etmekten utanmadılar mı?

Her fırsatta Atatürk’ü, İslam dinin karşıtı imiş gibi sunanların gizli din düşmanı, ateist ve de inkarcılardan oluştuğunu görmemek için ancak kör olmak lazım?

İşte inkarcıların Atatürk’e bakış açısını Atatürkçülük adı altında nasıl dejenere ettiklerini size anlattım. Şimdi de sözde dindarların Atatürk’e kendi cephesinde nasıl baktıklarına kısa bir yorum yapmak istiyorum.
 
Kendini Müslüman kabul edenlerin inançları adına neyi yaşayıp yaşamadıklarını sorgulamak bir başkasının haddine düşen bir durum değildir. Müslümanların namus ve şerefi için ve inandıkları kutsal Kur’anın düşmanın ayakları  altında ezilmesine engel olanların sevabı belki de sizin bin yıl kılacağınız namazla eşitlenebileceğini ya da bu durum için yetersiz kalacağı hükmünü kim dillendirebilir? Her iyiliğin karşısında mükafatın derecelerini kim bilebilir? Kimin elinde takva ve iman üstünlüğünü ölçen bir alet vardır? Ölmüş ve artık ilahi emanette olan bir ruhun hesabı yaratanın uhdesindedir...

Peygamberin(s.a.v) adını taşıyan Mustafa Kemal Atatürk'ün, İslam dinin karşıtı olmadığı gibi bir din düşmanı olduğunu da düşünmüyorum... İslam eğitimi ile ortaya çıkmış bir dehadır...Ve bu deha, Osmanlı mirasının devamı niteliğinde ki Türkiye Cumhuriyeti'nin mimarı olmuştur.
Eğer döneminin hataları varsa da hesabını ancak Allah’a  vermiştir…Ne dinsiz olduğunu düşünenlere ne de sahte iki yüzlü Atatürkçü'lere vereceği bir hesabı yoktur...

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi