Hoşgeldiniz, Bugün 14.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
Kral çıplak!

Toplum olarak şu an içinden geçtiğimiz süreci anlamakta biraz zorluk çekiyoruz.

Çünkü her şey O kadar hızlı seyrediyor ki neye göre ve kime göre hareket edeceğimizi bilemiyoruz.

Yeni Anayasa çalışmaları bir yandan devam ederken Silivri'de yumruklaşmalara kadar varan yargı sürecinin oluşturduğu huzursuzluk ise cabası.
Barış görüşmeleri adı altında başlayan bir dizi resimler toplumu hem kaygılandırıyor hem de umutlandırıyor.

Sınır komşumuz olan Suriye'deki  kargaşa ise her gün farklı yansımaları ile nereye gideceği belli olmayan kaptansız bir gemi gibi sağa sola savrularak yola devam ediyor. Suriyeli mültecilerin sayı itibari ile nereye varacağı ise belli değil...

Ben de barıştan yanayım ama yolu ve yöntemleri noktasında toplumu kaygılandırmadan hareket edilmesi taraftarıyım. Fakat unutulmamalı ki Türkiye'de yaşayan önemli sayıda ki Kürt toplumu ile Türklerin barış görüşmesi değildir bu süreç...

Bu barış görüşmesi terör örgütü ile onun uzantılarının dahil olduğu bir süreçtir. Önemli olan toplumu bu süreç boyunca iyi bilgilendirmektir.Ben hala AK Parti iktidarının Başbakan Recep Tayip Erdoğan dışında, toplumu bilgilendirme noktasında iletişiminin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Eğer Başbakan meydanlarda ise sorun yok. Geride kalan kabinenin ve milletvekillerinin Başbakan'ın ardına sığınarak siper aldıkları fikri bende her geçen gün artmaktadır.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan odaklı bir yaklaşım ne kadar toplumu tatmin ettiği ise tartışılır.Bir Anayasa süreci yaşıyoruz ama ne olduğu konusunda kimsenin bir fikri yok.

Bir Silivri gerçeği yaşanıyor... Bu yargılama biçiminden Başbakan bile rahatsız ama tık yok.
Bu yargılama süreci hakkında sağlıklı bilgi edinme hakkımız çeşitli ideolojiler tarafından kara propaganda ile engellenmektedir.
Suriye mevzusunun nereye varacağı ve geleceği hakkında ekran ikonları dışında yorum yapan yok. Sonuçlarının Türkiye’ye maliyeti açısından neler getireceği ise bir muamma...
Bir Başkanlık sevdasıdır gidiyor ama kimse bu başkanlık sisteminin içinde ne barındırdığını  bir türlü anlatamıyor.

Maşallah muhalefete yanıt vermekten kaçınmayan iktidar aynı özeni oy veren halkada anlatmaktan kaçınmamalı...

Onlarca danışmanlık, halkla ilişkiler ve reklam alanında faaliyet gösteren şirketle çalışıldığı halde toplumun yüzde ellisinin oyunu almış bir partinin Başbakan dışında bilgilendirme faaliyeti açısından yetersiz kalması ise oldukça manidar.

Başbakan kendisi üzerine yıkılan bu yükten ya kurtulmalı ya da çalıştığı insanları gözden geçirmeli. Anlıyorum ki onlar için her şey güzel gidiyor. Ama ben 'Kral Çıplak' diyorum...

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi