Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
Bravo Fatma Şahin

AK Parti iktidarı döneminde çok değişik bakanlar ve milletvekillerine rastladık ama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin gibisine hiç görmedik desek yeridir.

Peki hangi yönüyle Fatma Şahin bizi etkiliyor?

Gaziantep'in ilk kadın milletvekili olarak ortaya çıkması ve kendi ilinde ki kadınlara bu konuda öncülük etmesi zaten kendi kimliğini ortaya fazlasıyla koyduğunu gösteriyor.

Ak Parti'nin Kadın Kolları Genel Başkanlığı'nı başarıyla yürütmesi ve teşkilatçı bir bakış açısı ile kendini lanse etmesi onu 6 Temmuz 2011 günü açıklanan 61 hükümette Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görev almasını sağladı.

Tevazusu ile insanlar üzerinde etki bırakan bu hanımefendinin Ak Parti içinde ve seçim bölgesindeki lakabı atom karınca olarak biliniyor. Gerçekten bakanlığı ve makamı çoktan ismiyle ezmiş olan Fatma şahin, bu makamların gelip geçiciliğine o kadar inanmış bir görüntü sergiliyor ki gece demeden gündüz demeden koşuşturduğuna şahit oluyorsunuz.

Twitter'da  bile kendisine bir şey sorulduğunda hemen yanıtlayan terslemeyen bir yapısı var Fatma Şahin'in. Şiddete uğramış kadınlara yönelik çalışmaları sonuç verir mi bilmem ama sıkıntı içindeki bir çok kadın derneklerinin tek umudu olmuş durumda...

Neredeyse onlarla birebir ilgilenmeye çalışan Şahin'in bu güven verici tablosu umarım toplumun en küçük yapı taşı olan ailedeki bu şiddet dalgasının da son bulmasına vesile olur.

Ali Bulaç'ın “Kadınlar çalıştığı için erkek yaratılış rolünü kaybedip vahşi cinayetlere sürükleniyor. Kadının birinci görevi annelik ve ev hanımlığıdır.Kapitalist piyasa kadını ev dışına çıkarıyor." şeklindeki düşüncelerine Fatma Şahin anında yanıt vererek İslam'da kadının yerini Hz.Muhammet’in ilk eşi olan Hz Hatice’nin zengin bir ticaret kadını olduğunu vurgulayarak, İslam dininde ki kadının yerine de  iyi tahlil ettiğini bize göstermektedir.

Kaldıki Bakan'ın bu tartışmalara anında müdahale etmesi İslam'da kadının yeri açısından çeşitli kadın derneklerinin de güvenini kazanmasına neden olmuştur.
Dolayısıyla bilgisi becerisi samimiyeti ile makam ve bakanlık koltuğunu unutmuş tam bir hizmet gönüllüsü.

Acaba Fatma Şahin hangi arada çocukları ve ailesi ile ilgilenmektedir merak ediyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi