Hoşgeldiniz, Bugün 14.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
Neden mutsuzsunuz?

Hiç kimse hayatın kendisine getirdiklerinden şikayetçi olmasın!

Mutluluk, gerçekten insanın ruh ve beden sağlığı ile ilgili bir konudur.
Yoksa mutluluğu sadece maddenin vazgeçilmez büyüsü içinde aramaya başlarsak tatminsizlik duygusu bizi hasta eder.

Bir başkasının Zenginliği bizim sahip olduğumuz duyguların ilacı olmayabilir. Kapitalist bir bakış açısı ile kazanma dürtüsü ezici bir şekilde insan duygularını törpülemektedir.

İnsanı insan yapan bütün melekeler, maddenin cazibesi altında  merhamet duygularından yoksunlaşarak bir program dahilinde makineleşmektedir. İş  dünyasının profesyoneller adı altında atadıkları insanlar, kurumsal kimlik yapısı diye yutturulan disiplin tiyatrosunun  insan duygularını yok ettiğini ve insan haklarına yönelik çıkarları tahrip etmektedir.

Ruhen ve bedenen sadece kazanma üzerine insan programlayanların bugün acımasız kapitalist sistemin tüm argümanlarını oluşturmaları  ne yazık ki bir gerçektir.

Ekonomik krizlerin oluşturduğu tahribatlar dünya üzerinde binlerce insanı buhranlara sürüklediği gibi bu kazanma savaşının Güney Afrika'da  milyonlarca insanın aç kalmasına ve kaynaklarını acımasızca nasıl tükettiklerini şahit olmak lazım.

Eğer dünya ruh içinde bir sureti saklı olan iyi insan melekelerini harekete geçirecek bir planlamayı hedef olarak seçmiş olsaydı, bugün dünya yüzeyinde aç bir toplumdan bahsetmeyecektik.

Bugün mutsuzluğun en büyük sebebi ekonomik geçim derdidir. İnsanın kendi ruhunun tamiratına yönelik eksikliğini  beden ihtiyacına tercih etmektedir.

Geçici mutluluğunu daim kılmak için her şeyi yıkıp geçmekten geri kalmayan insanoğlu hızla ruh ve beden arasında oluşan ayrılığı körüklemektedir.

Yeni doğan bir bebeğin, insana bu kadar sevimli gelmesinin bana göre en büyük nedeni  ruh ve bedenin mükemmel uyumu içinde pozitif bir enerji vermesidir.

İnsanoğlu bu mükemmel uyumu ancak doğru bir programlanma sağlayıp ve  devam ettirebilir...
Peki insanoğlu kendisine verilen sağlıklı ruh ve beden uyumunu ne ile sağlayabilir? Nasıl bir programlanma insanoğlunun hayatında sağlıklı bir dönüşüm oluşturur?

Merkezinde insan mutluluğunu hedef almayan, merhamet ve tüm iyi melekelerle donatılmamış bir sistem insanoğlunun  tüm dengesini alt üst etmektedir.
Eşyanın varlığına bağlı bir mutluluk zaman içinde bizi hızla tüketim toplumu olmaya itmektedir.Sonu gelmeyen madde bağımlısı insanlar kaybettikleri karşısında büyük depresyonlar yaşamaktadır.

Oysa ki ruh bedende misafir olan bir enerjidir, bedenimiz ile birlikte götüremeyeceğimiz maddeye bağımlılık bizi hasta bir toplum etmeye yeterli.
Önemli olan ruhun yanında taşıyacağı ilkeleri görmek ve ona sarılmaktır.
Bedenin en önemli kaynağı ruhun mutluluğudur.
Herkes kendi zenginliğinin sadece eşyadan ibaret olmadığını görmeli.
Başkasını mutsuzluğu üzerine mutluluk inşa edenlerin gülücüklerine aldanmamalı!
Zira ruh dengenizi aşındıracak bir zenginlik sizin felaketiniz olabilir.
 
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi