Hoşgeldiniz, Bugün 14.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
Düğmeye basıldı!

Türkiye’de seksen öncesi kamplaşmalarla insanları sokağa dökerek, anarşi ortamını sağlayanlar bu kalkışmaları sürekli pompalıyorlar.

Anarşiden medet uman bu karanlık güçler, iktidar hevesini demokratik yollardan alamayacağını gördükçe çirkinleşmeye başladılar.

Bu oyun üniversitelerden başlatılmıştır hep… Ve anlaşılan gözü dönmüş bu fesat yuvaları bu oyunu sergilemek için var güçleriyle çalışmaya devam etmektedir.

Maalesef kapalı kapılar ardında bu fesat yuvaları ile birlikte hareket eden siyasi kimlik taşıyanların taşeronluk yaptığını üzülerek görmekteyiz.

Eğer bu çok muhterem siyasiler halk nezdinde itibarlarının olduğuna  inanmış olsalardı kargaşa ortamını kaşımak amaçlı eylemlere destek vermez, aksine ülkenin iç barışına ve huzuruna hizmet ederlerdi.

Maraş olaylarının yıl dönümünü kaşıyarak kargaşa ortamı oluşturmaya çalışanların amacı ile Menemen’de yıllardır düzenlenen  Şehit Kubilay olayları normal anma programları gibi görünse de aynı amaca hizmet etmektedir. Sindirmek ve farklı bir algı oluşturmak…

İktidara yönelik bir eyleme dönüştürülen şeriat yanlısı hükümet salvoları ile Şehit Kubilay’ı anma programı arasında sizce bir anormallik yok mu?

Bence her zamankinden daha fazla ayırım kokuyordu!
Ülke hassasiyetleri sürekli kaşınarak  çatışma ortamı oluşturma beklentisi her geçen gün daha fazla arzulandığı görülmelidir.

Hatta  bu şiddet yanlısı gösterileri organize edenlerle terör örgütlerine mensup çevreler, gizli işbirliği yaparak seçimler öncesi bölgelerde insanlara göz dağı verebilirler. Çeşitli sermaye gruplarının sessiz durduğuna da aldanmamak gerekir.

Milli savunma sistemini tamamen İsrail’in insafına kendini teslim eden politikacılar için düzenlenmeyen gösteriler tam bağımsız bir savunma için Göktürk -2 Uydusunun uzaya fırlatılacağı bir günde meydana getirilmesi manidardır.

Mesele kanımca AK Parti meselesi değildir. Mesele bölgesinde güç olma yolunda emin adımlarla yola çıkan Türkiye Cumhuriyeti’ni sabote etmekten ibarettir.

Öyle ki toplumun her kademesinde derin ayrılıklar oluşturma  ve  ülkeye prangalar vurmak isteyenlerin çabası mutlak boşa çıkacaktır. İnsanların demokratik hak ve özgürlüklerden bahsederken kişinin fikri düşüncelerine verilen  önemin hangi zaviyede olduğunu görmek gerekir.
 
Yirmi yıldır sanat camiası içindeyim böyle derin ayrılmalara şahit olmadım. İktidara oy verenlerin hain ilan edildiği, kamplaşmaların derinleştiği ,basının bu derinleşmeyi körüklediğini üzülerek görmek gerekir.

Son anketler işbirlikçilerin içinde bulunduğu durumu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Halk barıştan ve huzurdan yanadır. Seçimlerde macera aramadığını anketlerde mesaj olarak bildirmiştir.

Maalesef ülke dışında PKK terör örgütüne destek veren ülkelerle, iç barışın ve huzurun tesisine yönelik eylemlerin şiddeti ve amacı aynıdır.

Dış tehdit  ile iç tehdit arasındaki uçurumun giderek azalmasını masum iktidar hesapları olarak kimse algılamıyor artık.
Halk bu tür eylemlere nefretle bakmaktadır.

Anadolu insanı şiddetten ve kandan beslenenlerin kimler olduğunu artık çok iyi bilmektedir.
İktidar hesabı içinde olanlara mesajı açık ve nettir…

Yeter artık…

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi