Hoşgeldiniz, Bugün 14.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
Başbakan da artık çok oluyor!

İlk yerli keşif uydumuz Göktürk-2 ,Çin'den uzaya fırlatılma anına dün akşam tanık olduk.

Türk bilim adamlarının ve üniversitelerin asli görevlerine dönmesi olarak nitelediğim bu çalışmaları gurur tablosu olarak değerlendiriyorum.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuru sloganlarla korunmayacağının, milli imkanlarla yapılan çalışmaların bu cumhuriyeti muhafaza edeceği apaçık ortadadır.

Milli tank Altay, yerli muharip gemileri, atak helikopter seri üretimi, milli piyade tüfeği,Türk yapımı insansız hava aracı, aktif lazer güdümlü füze olan Cirit, yerli jet motoru üretimi, muharebe tankı, yerli muharip gemi ve son olarak da uçak gemisi projeleri ile Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsız bir ülke olabilir.

Yerli hava ve yer savunma sistemlerinin devreye girmesi ile dosta güven, düşmana gözdağı vermenin en iyi yolu kendi savunma sistemine önem vermekten geçer.

Üniversitelerin asli görevi rejim bekçiliği yapmak değil aksine Türkiye Cumhuriyetini koruyup kollama görevini bilimsel buluşlara imza atarak gösterebilirler.

Üniversitelerimizin burnundan kıl aldırmayan bazı hocalarının, dünya sıralamasında üst klasmanlarda yer alan üniversiteler ile bizim üniversiteler arasındaki derin uçurumu iyi bir mukayese etmelerini tavsiye ederim.

Kuru sloganlarla tam bağımsız bir ülke olamazsınız!

Dünyanın bilimsel değerlerini ilke alarak, onlarla amansız bir mücadele her alanda verilirse başarı kaçınılmaz olur!

Ama maalesef yıllarca üniversiteler siyaset üretmekten, sağcılık ve solculuk gibi anlamsız kargaşa içinde oldular. Bilim yuvaları nasıl fesat yuvalarına dönüştürüldüğünü iyi görmek lazım!

Dün ülke için güzel ve anlamlı bir gündü...
Yüksek çözünürlüklü ilk yerli keşif uydusu Göktürk-2 uzaya fırlatılıyordu...
Bu sıra da ODTÜ'de  öğrencilerin protestoları vardı…


Bu protestolar yaşanırken Başbakan şöyle diyordu…

'Dünyayı hayranlıkla izleyenler "Ben bunu daha iyi yaparım" diyemeyen nesiller yetiştirilmek istendi.Bizde Üniversiteler gereksiz boş tartışmalarla meşgul edildi" diyordu.
Ancak  ODTÜ’lü öğrenciler  maalesef Başbakanı haklı çıkarttı.

Sırf benim ideolojim neden iktidarda değil diye mücadele edenlerin  slogan attıkları tam bağımsızlık salvolarının gerçekleştiğini görememeleri ne kadar acı…

Elbet bu geçici körlük son bulacaktır ben buna tüm kalbimle inanıyorum…

Bu ülkenin Başbakanını sevmeyebilirsin ama bu önemli tarihi ana ODTÜ’lü öğrencilerin taşlı sopalı gösterisi gölge düşürmemeliydi…

Sayın Başbakan siz bu ülke için çok fazla olmuyor musunuz?






 

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi