Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
Siyasilerin takkeyi önüne koyma vakti geldi 

Ünlü yatırımcı Jim Rogers Türk ekonomisinin büyümeye devam edeceğini belirterek  “Yavaşlamanın nedeni dünyayla ilgili Türkiye’nin büyümesi sürecek.Türkiye’yi çoğu ülkeden daha iyi bir gelecek bekliyor” dedi.
 
Şimdi  ünlü yatırımcı  bu açıklamayı yapsa da muhalif çevreler, piyasanın çok iyi olduğu yönündeki hükümet tarafından yapılan açıklamaları dikkate almadığı gibi  “Yatırımcılara ne dağıtılıyor da böyle konuşuyorlar” türünden serzenişte bulunuyorlar.
 
Nedense ülke menfaati söz konusu iken bile muhalif yaklaşımları doğru bulmuyorum. Yani ülke itibar ve kan  kaybederek oluşacak kargaşadan  nasıl bir çıkar sağlanacağını merak ediyorum. İktidar hesabı yapan muhalefetin sevindirici ekonomik gelişmeler karşısında takındıkları tavrı doğru bulmadığım gibi ülkenin zor duruma düşmesinden kendi adlarına memnuniyet  çıkarma duygusu tehlikeli bir yaklaşımdır.
 
İktidar bizim olmuyorsa Türkiye kahrolsun türünden sağ duyu sahibi olmayan politikacıların bu ülkede misyonunu ve vizyonunu tamamlayacakları unutulmamalıdır.
Ülke menfaatini parti menfaatinin üstünde tutmayan insanların yurt sevgisi de şüphelidir. 
 
İç politika meselelerinde mücadele etmek gerekir sonuna kadar. Türk insanın refahı, mutluluğu için bütün engelleri kaldırmak  ve  iktidarı bu konuda daha özgürlükçü bir tavır sergilemeye zorlamak muhalefetin görevidir. 
Kamu adına denetlemeler ve sorgulamalar yapmak muhalefetin en önemli var oluş gerekçeleridir.
 
Bu saydığımız meselelerin dışındaki sevindirici tahlil ve analizleride olgun bir tavırla memnuniyet verici olarak algılamakta muhalefetin siyaset yapma gerekçesidir.
 
Ülke politikacıları  siyaset yapma gerekçelerini bize nasıl izah edecekler? Eğer siyaseti güç ve iktidar için yapıyorlarsa  siyaset bilimini algılamadıklarını düşünürüm.
 
Vatan denen kara parçası üzerinde ve ortak sembol kabul edilen bayrak etrafında toplanan insanların yasalarla bir arada  yaşatıldığı yere ülke diyorsak, siyaset kurumu da bu bir araya gelmiş milletin refah ve huzurunu sağlamakla görevlidir. 
Yoksa siyaset kurumu milletin huzursuzluğundan kendine menfaat elde eden rant müesseseleri değildir.
 
Gerek iktidar partileri gerekse muhalefet partileri kendi şahsi hırs ve azimlerini  milletin menfaati doğrultusunda kullanmalılar.
Aksi yönde tavır koyanları bu millet affetmez!
 
Mezarlıklar ‘Bensiz olmaz’ diyen kral ve güç sahipleri ile doludur.
Eylemlerle inançlar arasındaki tutarsızlığı Allah da sevmez…
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi