Hoşgeldiniz, Bugün 15.11.2018 -
  • İstanbul Hava Durumu11°C / 18°Cİstanbul Hava DurumuÇok Bulutlu
  • Ankara Hava Durumu3°C / 15°CAnkara Hava DurumuParçalı Bulutlu
  • İzmir Hava Durumu12°C/ 20°Cİzmir Hava DurumuAz Bulutlu
Son Dakika Haberleri
Cebrail Mungan Cebrail Mungan cebrail@endogruhaber.com
Ey Ahmet Altan denen zevat...Diyorsun ki; ‘Hiç birimiz Türk değiliz Ermeni, Rum ve Bizanslıların ortak çocuklarıyız’


 
Milletin soyunun tespitini yaparken kendi soyunun geldiği noktayı, millete dayatmaya kalkma!
 
Sen Ermeni ve Rumların ortak çocuğu olabilirsin. Hatta içine biraz Rus ırkı da kaçmış olabilir.
 
Padişah anneleri de başka bir milletin ırkına mensup kadınlardan oluşabilir. Ama o Padişahlar yetişme kuralları açısından İslam’ın temel inançlarına bağlı adaletli,edep ve haya sahibi insanlardan oluştuğunu unutma.
 
Nedense soy sop pazarlığı yaparken meselenin özü olan İslam’ı aklınca görmezden gelmişsin.
 
Bir padişahın zevki sefa içinde olması ya da içki içmesi O kişinin sahip olduğu imanını reddetmesi anlamı çıkarmaz. Ya da soyundan getirdiği bir arız olarak algılanmaz. Bu O insanın nefsi ile ilgili tasarrufudur. Birkaç padişahı örnekleyerek tüm Osmanlı padişahları üzerine giydirmeye kalktığın uydurma hikaye Muhteşem Yüzyıl'ın senaryosunu bile gölgede bırakır cinsten.
 
Tıpkı milyonlarca Müslüman’ın yer yer günah terazisi ile sevap terazisi arasında gidip gelmesi gibi bu da olağan bir durum ve Yüce Allah’ın bütün insanlığı imtihandan geçirdiği gibi müslümanlarında bu anlayışın dışında kalma yetkisi ‘Nefsi ile ilgili bir tercihidir'.
 
Her Osmanlı padişahını böyle kategorize edemezsin. Hele hele Kanuni Sultan Süleyman için böyle bir tanımlama yapman senin tarih bilgisi açısından ne kadar kabız olduğunu gösterir!
 
Madem Bizans’ın 'kendi ırkı'nın karışımı olduğunu iddia ediyorsun Osmanlı kendi ırkı ile neden savaşsın? Pes doğrusu! Osmanlı asla ırk savaşı yapmadı olsa olsa bunun adı din savaşıdır. 17 tane Haçlı seferi niçin düzenlenmiştir bir tarih kitaplarına bak istersen!
 
Osmanlıda padişah annelerinin hangi ırktan geldiğinin hiçbir önemi yoktur. Hatta Hristiyan kadınlar dinini değiştirmeden Müslüman bir padişahla evlenmeye dinde müsaade bile vardır. Ama doğan çocuklar İslam’ın temel inançları ile yetiştirilmesi zorunludur.
 
Kimin hangi ırktan geldiği önemli değil ancak Müslüman olup olmadığı önemlidir.
 
Bizans’ı göklere çıkarırken gırtlağından gelen hırıltının sebebini açıklayabilir misin?
 
Entelektüel salvolarla geldiğin nokta saplandığın çamurun göstergesidir.
 
Hiçbir Müslüman aile kendi ırkının hesabı içinde olamayacağı gibi geldiği ırkın kompleksi içinde de değildir.
 
Tarih bilgisi acziyeti içinde kendince yaptığın saplantılar senin ırkının gerçekliği ile ilgili olabilir.
 
Ama hiç bir Osmanlı padişahı sonradan Müslüman olan devşirmelere görev vermekten çekinmemiş kendi öz evladı gibi görmüştür.
 
Aslında Ahmetcim daha ileriye gidelim ve senin ruhunun Allah karşısında söz vermiş bir ruh olduğunu ancak sözünde durma cüreti gösterememiş (bundan sonra gösterir mi bilemem)bir asi ruh olduğunu söylemek isterim. Bir insanın ırkından daha önemli bir durum değil mi ?
 
Biraz düşün isterim ne dersin?

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI Yazı Arşivi